FARE AOC mini
Ref: 5412
Specs & Prices content
| Description | Attractively priced automatic open/close mini umbrella with windproof system Convenient automatic open/close function for quick opening and closing, high-quality windproof system for maximum frame flexibility in stormy conditions, comfortable Soft-Feel handle with integrated push-button, elastic loop and promotional labelling option plus colour co-ordinated sleeve |
| Length when closed | 30cm |
| Diameter when open | 98cm |
| Material | Polyester Pongee |
| Weight | 370g |
| Panel colours | Black, Bordeaux, Euro Blue, Green, Grey, Lime, Navy, Olive, Orange, Red, White, Yellow |
| Print area | a) 180mm b) 120mm c) 120mm |
| Colours | Black, Blue, Burgudy, Dark Blue, Dark Green, Green, Grey, Light Green, Orange, Red, White, Yellow |
| Sleeve | 100mm x 30mm |
| Lead time | 2 - 4 weeks from Artwork Approval |
| M O Q | 10 |
Product Configuration
Enter your quantity
YOUR PRICE
Your unit price: £54.17 per unit
Your Subtotal: £563.23 excl VAT
Prices are per unit including setup and delivery charges to UK mainlandDownload Image
Spec Sheet
Request a sample
Increase your quantity to make savings on the unit cost. For a full detailed quote add this product to your enquiry basket above.
Specs & Prices content
| Description | Attractively priced automatic open/close mini umbrella with windproof system Convenient automatic open/close function for quick opening and closing, high-quality windproof system for maximum frame flexibility in stormy conditions, comfortable Soft-Feel handle with integrated push-button, elastic loop and promotional labelling option plus colour co-ordinated sleeve |
| Length when closed | 30cm |
| Diameter when open | 98cm |
| Material | Polyester Pongee |
| Weight | 370g |
| Panel colours | Black, Bordeaux, Euro Blue, Green, Grey, Lime, Navy, Olive, Orange, Red, White, Yellow |
| Print area | a) 180mm b) 120mm c) 120mm |
| Colours | Black, Blue, Burgudy, Dark Blue, Dark Green, Green, Grey, Light Green, Orange, Red, White, Yellow |
| Sleeve | 100mm x 30mm |
| Lead time | 2 - 4 weeks from Artwork Approval |
| M O Q | 10 |
