MiniFlat Telescopic
Ref: 6MAX
Specs & Prices content
| Description | Windproof, six panelled umbrella with quirky colour options • windproof black metal stem and frame • six larger panel canopy • flat black handle with carry strap and colour co-ordinated sleeve |
| Length when closed | 28cm |
| Diameter when open | 95cm |
| Material | Polyester |
| Weight | 314g |
| Panel colours | Black, Navy, Dark Green, Burgundy, Royal, Red, Grey, White |
| Print area | a) 180mm b) 120mm c) 120mm |
| Colours | White, Burgundy, Red, Dark Green, Blue, Dark Blue, Grey, Black |
| Sleeve | 100mm x 30mm |
| Lead time | 2 - 4 weeks from Artwork Approval |
| M O Q | 10 |
Product Configuration
Enter your quantity
YOUR PRICE
Your unit price: £63.71 per unit
Your Subtotal: £658.55 excl VAT
Prices are per unit including setup and delivery charges to UK mainlandDownload Image
Spec Sheet
Request a sample
Increase your quantity to make savings on the unit cost. For a full detailed quote add this product to your enquiry basket above.
Specs & Prices content
| Description | Windproof, six panelled umbrella with quirky colour options • windproof black metal stem and frame • six larger panel canopy • flat black handle with carry strap and colour co-ordinated sleeve |
| Length when closed | 28cm |
| Diameter when open | 95cm |
| Material | Polyester |
| Weight | 314g |
| Panel colours | Black, Navy, Dark Green, Burgundy, Royal, Red, Grey, White |
| Print area | a) 180mm b) 120mm c) 120mm |
| Colours | White, Burgundy, Red, Dark Green, Blue, Dark Blue, Grey, Black |
| Sleeve | 100mm x 30mm |
| Lead time | 2 - 4 weeks from Artwork Approval |
| M O Q | 10 |

